LETNIE TANIE KINOBRANIE 2022

16. edycja Wakacyjnego Festiwalu Filmowego Letnie Tanie Kinobranie organizowanego przez krakowskie Kino Pod Baranami rusza już 8 lipca i potrwa przez dwa miesiące wakacji!

Festiwal to 8 tematycznych tygodni, ponad 100 filmów, specjalne pasma: Kultowe Kinobranie oraz Sweet Sixteen, a także pokazy pod gwiazdami, Plakatobranie i wiele więcej!

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest KALEJDOSKOP, czyli – z greckiego – „patrzenie na piękne obrazy”. Jak zmieniające się szkiełka w kalejdoskopie, tak różnorodne są filmy w programie imprezy. Kalejdoskop emocji, barw, zjawisk, postaci, zdarzeń – to tematy poszczególnych tygodni.

W programie znalazły się najgłośniejsze tytuły poprzednich sezonów, triumfatorzy festiwali, laureaci Oscarów oraz ulubieńcy publiczności. Obok polskich produkcji, wiele jest tytułów z innych zakątków świata. Ambitny art house idzie w parze z widowiskowymi blockbusterami, a obok ciekawego kina gatunkowego pojawiają się dokumenty, portretujące fragmenty rzeczywistości.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram na stronie: